Soczewki kontaktowe FitView

FitView vs. Okulary – 1:0

Po dwóch tygodniach testowania z przyjemnością podzielę się moją opinią o soczewkach kontaktowych FitView 2-weeks. Jestem zadowolona, że moje oczy zaakceptowały wreszcie soczewki inne niż jednodniowe, które do tej pory najbardziej tolerowałam w noszeniu (głównie w weekendy). Nie ma co ukrywać komfort i wygoda w przypadku soczewek kontaktowych to dwie znaczące cechy dla każdego użytkownika.

Soczewki kontaktowe FitView

Zakładając FitView nie mam wrażenia, że ”mam coś na oku”, nawet po kilkugodzinnym czasie spędzonym przed monitorem komputera (jupi!).To, co mnie pozytywnie zaskoczyło to fakt, że przez cały ten czas miałam utrzymany właściwy dla mnie poziom nawilżenia bez konieczności stosowania kropli. O jakimkolwiek przesuszeniu oczu w tym przypadku nie ma mowy.

Soczewki kontaktowe FitView

Soczewki owszem są cienkie, ale nie na tyle, żeby znikły w dłoni czy na palcach, także łatwo je chwycić a oko dobrze je łapie i FitView przylegają do oczu przez cały dzień. Jeżeli chodzi o ściąganie nie miałam z tym większych trudności. Nie odnotowałam podrażnień, zaczerwienienia ani uczucia pieczenia, mimo tego, że nie odmówiłam sobie wykonania makijażu oczu (oczywiście mając już założone soczewki). Miałam obawy co do tego, ale zostały one wyeliminowane.

Soczewki kontaktowe FitView

Najbardziej jednak jestem usatysfakcjonowana z faktu, że nie miałam tzw. ”piasku w oczach”, co naprawdę jest nieprzyjemnym uczuciem, które pojawiało się podczas noszenia soczewek innego typu. Tak jak już wspominałam, manewrowanie FitView jest naprawdę proste i wygodne, a w połączeniu z płynem Clean Active aqua tworzą zgrany duet.

Płyn Clean Active aqua

Po nocnym zanurzeniu w płynie soczewki są oczyszczone i gotowe na nowy dzień. Clean Active aqua dobrze radzi sobie z codziennym czyszczeniem soczewek i ich pielęgnacją bez pocierania, za to z natychmiastowym rezultatem . Przy opisie soczewek kontaktowych na stronie sklepu internetowego www.szkla.com znajduje się opis, że „zachowując staranną pielęgnację, soczewki FitView 2-weeks mogą być używane w trybie miesięcznym”.

Płyn Clean Active aqua

Muszę przyznać, że moje oczy pozwoliły mi tylko na 3 dniowe przenoszenie tj. 17 dni, po czym sięgnęłam po kolejną parę „świeżaków”. Z racji tego, że słoneczna pogoda dopisuje cieszę się, że mogę stosować naprawdę dobre soczewki za rozsądną cenę, które pozwalają mi widzieć wyraźniej i wygodniej przez…ciemne i stylowe okulary przeciwsłoneczne.

 

Cena pojedynczego opakowania mieszczącego 6 sztuk soczewek FitView wynosi 49,99 zł (jest też opcja zakupu na sztuki- koszt pojedynczej soczewki wynosi wówczas12,99zł), co na tle innych konkurencyjnych produktów wypada bardzo korzystnie. Jeżeli nosicie już soczewki kontaktowe o zbliżonych parametrach warto wypróbować FitView. Dodatkowo składając zamówienie przez www.szkla.com można nie tylko przystąpić do programu lojalnościowego (co umożliwia tańsze zakupy) ale i otrzymać specjalne gratisy np. w postaci płynu lub też innych praktycznych gadżetów.

A jak wspominacie swoje przygody z soczewkami, macie swoje ulubione?

 

4 comments

 • Nie miałem okazji wcześniej wypróbować tych soczewek, teraz to zrobię :)

 • Nie wyobrażam sobie życia bez soczewek! Noszę miesięczne bo najbardziej mi odpowiadają, choć te Fitview mają dobrą cenę.

 • Oba produkty są marką własną Szkla.com. Ile zapłacili za ten tekst?
  A poza tym artykuł słabo napisany. Np. „nie miałam tzw. ”piasku w oczach”, co naprawdę jest nieprzyjemnym uczuciem”.
  Zapomniano napisać, że płyn jest podstawowy, bez wodotrysków, a soczewki starą konstrukcją wycofaną ze sprzedaży przez twórców 4 lata temu.
  Jaja jak berety.

 • Pragnę wyjaśnić, że produkty otrzymałam w ramach przeprowadzenia testu, a za wpis nie otrzymałam wynagrodzenia finansowego, ponieważ nie jest on sponsorowany a jego treść wyraża wyłącznie moje indywidualne spostrzeżenia i odczucia.

  Jeżeli kierujesz uwagi w kwestii konstrukcji soczewek proponuję kontakt z producentem w celu uzyskania konkretnych informacji (którymi ja nie dysponuję), a z pewnością uzyskasz wyczerpujące informacje.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*