Linia JEDWAB do włosów marki JOANNA

Linia JEDWAB do włosów marki JOANNA

Włosy gładkie i miękkie jak jedwab…no tak, która z kobiet o tym nie marzy? Propozycji kosmetycznych do pielęgnacji włosów jest całe mnóstwo, a wśród nich m. in. linia JEDWAB polskiej marki JOANNA w skład której wchodzą cztery produkty: szampon, odżywka, odżywka w sprayu i maska. Jako, że przez minione tygodnie miałam możliwość ich wypróbowania dzielę się swoją opinią o kosmetykach, które dedykowane są specjalne do włosów suchych, matowych, zniszczonych zabiegami fryzjerskimi.

Linia JEDWAB do włosów marki JOANNA

Linia JEDWAB do włosów marki JOANNA

W pierwszej kolejności napiszę o działaniu szamponu i odżywki, które najlepiej stosować razem, ponieważ szampon używany samodzielnie może plątać włosy. Dopiero zastosowanie zaraz po umyciu odżywki sprawiało, że nie miałam trudności z rozczesywaniem niesfornych kosmyków. Konsystencja szamponu jest dość lejąca, co jednak nie utrudnia  aplikacji, za to dla niektórych użytkowników może okazać się słaby w kwestii wydajności. Cała linia JEDWAB ma delikatną, odrobinę słodkawą nutę zapachową. To, co muszę przyznać, to fakt, że szampon bardzo dobrze oczyszcza i myje, pozostawiając w połączeniu z odżywką miękkie włosy, jednak stopień wygładzenia w moim przypadku nie jest tak zadowalający tak jak tego oczekiwałam. Mimo regularnego stosowania efekt tzw. puszenia się włosów nie został zniwelowany, no niestety :-( Odżywka w przeciwieństwie do szamponu jest znacznie gęstsza i nie należy przesadzać z ilością jej nakładania, bo nadmiar może mocno obciążyć włosy.

Linia JEDWAB do włosów marki JOANNA

Zdecydowanie korzystniejsze wrażenie pozostawiła odżywka w sprayu, która jest wygodna w aplikacji, czym zyskała we mnie zwolenniczkę. Tym bardziej, że dobrze współgra z szamponem. Po aplikacji włosy dobrze się rozczesują, nie są obciążanie (!), stają się miękkie w dotyku. Osobiście, taka forma odzywki znacznie bardziej mi odpowiada, szczególnie przy porannym pośpiechu, kiedy nie zawsze jest się w stanie poświęcić wystarczającą ilość czasu na cały rytuał pielęgnacyjny. Z całej linii JEDWAB to właśnie odżywka w sprayu najbardziej przypadła mi do gustu. Plus za wydajność, łagodny zapach, w kwestii wygładzenia rezultat podobny jak w przypadku swojego odpowiednika w wersji „do spłukiwania”.

Linia JEDWAB do włosów marki JOANNA

Absolutnie natomiast jestem rozczarowana maską do włosów, po której moje włosy były oklapnięte, obciążone i sprawiały wrażenie nieświeżych, co skutecznie zniechęciło mnie do sięgania po ten kosmetyk. Mimo kolejnych prób za każdym razem efekt ten sam, nie polecam.

Kosmetyki dostępne tutaj. Informacje o nowościach, konkursach na oficjalnym fan page’u tu.

4 comments

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*