Retrotropical Yves Rocher

Retropical Yves Rocher

Choć lato już zbliża się ku końcowi (ach!ten wyczuwalny chłód w powietrzu) w dzisiejszym wpisie chciałabym wam zaprezentować dwa produkty, które wyróżnia przede wszystkim zapach- typowo rześki i wakacyjny. W roli głównej: szampon- żel pod prysznic oraz woda toaletowa z linii Retropical francuskiej marki Yves Rocher. Tym, co przykuwa uwagę jest niewątpliwie bogactwo kolorystyki opakowań kojarzącej się niezwykle pozytywnie, w końcu to edycja letnia (limitowana), więc nie ma co się dziwić 😉

Retrotropical Yves Rocher

Retrotropical Yves Rocher

Retrotropical Yves Rocher

Zacznę od szamponu- żelu pod prysznic Retropical. Osoby lubiące produkty 2w1 będą zadowolone, bo kosmetyk bardzo dobrze myje zarówno skórę ciała, jak i włosy. 250 ml opakowanie posiada na tyle mocne zamknięcie, że nie ma szans, żeby cokolwiek „wylało” się podczas podróży, o ile zabieramy szampon- żel pod prysznic Retropical do bagażowej kosmetyczki 😉 Zapach jest niezwykle świeży, orzeźwiający choć przełamany lekką nutą słodyczy. Kojarzy mi się z ciepłem wakacyjnego czasu. W trakcie mycia dosyć mocno się pieni (konsystencja typowo żelowa i lekko wodnista), pozostawiając skórę gładką i subtelnie pachnącą. Nie do końca odpowiada mi to, że włosy tuż po wysuszeniu stają się…nieco sianowate, przez co trudniej mi jest mi je ujarzmić (no, ale co kto lubi 😉 Skóra nie jest przesuszona, nie pojawiły się podrażnienia. Całkiem niezły kosmetyk dostępny tu w cenie 8,90 zł (bez zniżek).

Retrotropical Yves Rocher

Dla podtrzymania tropikalnego aromatu warto sięgnąć po wodę toaletową z linii Retropical, która przez minione tygodnie dzielnie mi towarzyszyła nie tylko podczas upalnych dni :-)

Retrotropical Yves Rocher

Podobnie, jak we wspomnianym szamponie- żelu pod prysznic Retropical aromat jest świeży, mnie „uderza” cytrusowa nuta, którą zresztą uwielbiam przełamana słodyczą owoców (mandarynki, pomarańczy). Turkusowo- różowy flakon znakomicie wpisuje się w letnią konwencję przywołując skojarzenia z tropikalnymi wyspami. Zapach nie jest duszący, przyjemnie się go nosi, choć utrzymuje się na skórze zaledwie kilka godzin. Atomizer potrafi obficie rozpylać i uważam, że powinien być nieco lepiej dopracowany. Cena wody toaletowej Retropical o pojemności 125 ml- 125 zł.

Retrotropical Yves Rocher

Retrotropical Yves Rocher

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*