Argan Oil Joanna

Szampon i odżywka z linii Argan Oil Joanna

Odnoszę wrażenie, że kosmetyki z olejkiem arganowym w składzie nie trudno odnaleźć na kosmetycznych półkach w drogeriach czy perfumeriach, dlatego też kiedy pojawiła się możliwość wypróbowania najnowszej linii Argan Oil polskiej marki Joanna nie odpowiedziałam- nie i z ciekawością rozpoczęłam stosowanie :-) Duet w postaci szamponu i odżywki towarzyszył mi w trakcie codziennej pielęgnacji włosów przez minione trzy tygodnie, także uważam, że nadeszła już pora na małe podsumowanie i wyrażenie opinii.

Argan Oil Joanna

Linia Argan Oil przeznaczona jest do włosów suchych zniszczonych potrzebujących wyjątkowej pielęgnacji. Zarówno szampon jak i odżywka dostępne są w opakowaniach o pojemności 200 ml. Kolorystyka oraz strona graficzna jak najbardziej do mnie przemawia, jednak to rezultaty stosowania kosmetyków stanowią dla mnie ważniejsze kryteria, o których przeczytacie w dzisiejszej recenzji.

Argan Oil Joanna

Zacznę od szamponu. Konsystencja jest gęsta, o złotym kolorze. Szampon z linii Argan Oil dosyć przyjemnie pachnie (gdybym miała go do czegoś porównać to są to…słodkie orzechy), zresztą ten słodkawy aromat utrzymuje się na włosach przez dobrych kilka godzin, co jest również zasługą użycia zaraz po umyciu odżywki o podobnym zresztą  aromacie. Kosmetyk zaraz po nałożeniu dobrze się pieni (SLS w składzie :-( i skutecznie oczyszcza skórę głowy. Jednak przy samodzielnym stosowaniu szamponu włosy po wysuszeniu nieładnie się puszą (czego nie znoszę), dlatego też po tym małym eksperymencie postanowiłam używać szamponu tylko w połączeniu z odżywką, ponieważ wówczas pojawiał się w miarę satysfakcjonujący mnie rezultat. Wprawdzie włosy nie były idealnie wygładzone, ale za to zyskały nieco zdrowego blasku.

Argan Oil Joanna

Odżywka dobrze współgrała z szamponem, dzięki czemu włosy nie były poplątane i za każdym razem mogłam je swobodnie rozczesywać. Moje cienkie i delikatne włosy po zastosowaniu odżywki z linii Argan Oil nie były obciążone. Niestety, ale produkt jest mało wydajny i należy go (przy długości włosów do ramion) całkiem dużo nałożyć na całej długości. Efekty po stosowaniu duetu Joanny nie są spektakularne, ale cieszę się, że mogłam przekonać się jak działają na poprawę stanu moich włosów, które poddawane częstemu prostowaniu niewątpliwe wymagają właściwej regeneracji.

Argan Oil Joanna

Preparaty z linii Argan Oil możecie zakupić w oficjalnym sklepie internetowym marki tu, a jeżeli chcecie być na bieżąco z informacjami o pojawiających się w ofercie nowościach, ale też poznawać tajniki pielęgnacji włosów i brać udział w ciekawych konkursach zajrzyjcie na fan page Joanny.

Laboratorium Kosmetyczne Joanna

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*