Tonik- Mleczko Tolerans Clear Dermedic

Tonik- Mleczko Tolerans Clear Dermedic

Przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, alergicznej lub atopowej tonik-mleczko Tolerans Clear marki Dermedic  przez kilka minionych tygodni był przeze mnie stosowany głównie przy wieczornym demakijażu twarzy. Jak sama nazwa wskazuje produkt łączy w sobie działanie zarówno toniku- jak i mleczka, ale czy jest ono udane? Przeczytajcie sami…

Tonik- Mleczko Tolerans Clear Dermedic

Konsystencja typowa jak dla mleczka, delikatna, nie za gęsta- dla mnie taka, jak powinna być 😉 Choć przyznam, że z racji określenia „tonik- mleczko” spodziewałam się, że będzie nieco  bardziej wodnista, tu jednak pozostałam w błędzie. Zamknięcie „na klik” umożliwia łatwą i sprawną aplikację. Niestety, ale nie zobaczymy ile dermokosmetyku pozostało jeszcze do wykorzystania, bo mleczna, plastikowa butelka skutecznie to utrudnia. Nie uważam, że to jakiś mankament, bo zawsze istotne znaczenie ma dla mnie działanie konkretnego produktu.

Tonik- Mleczko Tolerans Clear Dermedic

Tonik-mleczko Tolerans Clear marki Dermedic  jest bezzapachowy, co akurat bardzo mi odpowiada. Pielęgnacja przy jego użyciu jest delikatna, bez podrażnień i wysuszenia. Nie pozostawia tłustej warstwy, uczucia ściągnięcia, lekko nawilża i odświeża skórę. Jednak za każdym razem odnosiłam wrażenie, że te dwie cechy, o których wspomniałam (tj. nawilżenie i odświeżanie) zaliczę tylko do kategorii „lekko”. Mimo tak obiecującej nazwy nie odmawiałam sobie zastosowania także toniku, aby optymalnie uzupełnić pielęgnację.

Tonik- Mleczko Tolerans Clear Dermedic

Przy demakijażu oczu dermokosmetyk Dermedic nie szczypał i dobrze poradził sobie ze zmywaniem cieni, z tuszem natomiast było znacznie gorzej, no cóż…i tak zakupiłam go głównie z przeznaczeniem do pielęgnacji buźki, więc nie będę pisała, że jestem jakoś specjalnie rozczarowana.

Tonik- Mleczko Tolerans Clear Dermedic

Podsumowując…przy oczyszczaniu wrażliwej skóry twarzy sprawdza się całkiem nieźle, polubiłam go również za łagodność, wydajność  i przystępną cenę. W aptekach sieci Super Pharm można go zakupić nawet za…13 zł.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*